Świadkowie Jehowy nie przyjdą do Ciebie na wigilię – CASTMAS 10/12 – POŻL 7 – 311


W dzisiejszym odcinku zajmiemy się zagadnieniem, które może być bliskie wielu z Was – relacje rodzinne u świadków Jehowy. Zastanawiacie się, jak wyglądają spotkania rodzinne, gdy w grę wchodzą Świadkowie Jehowy? Czy zdarza się, że nie spotykacie się z nimi w ogóle, zwłaszcza w okresie świątecznym, i zastanawiacie się, dlaczego?

W tym odcinku przyjrzymy się, jak Świadkowie Jehowy podchodzą do rodzinnych spotkań, szczególnie w czasie świąt. Opowiemy o naszych osobistych doświadczeniach, w tym o tym, dlaczego nie zaprosiliśmy niektórych członków rodziny na nasze wesele, preferując członków naszej dawnej społeczności.

Poruszymy temat filmu „Pamiętajcie o Żonie Lota”, który jest propagandowym dziełem Świadków Jehowy. Film ten, choć może wydawać się niezwiązany z tematem, w rzeczywistości świetnie ilustruje podejście tej grupy do rodzinnych relacji i świąt.

Zajmiemy się też kwestią izolacji od rodziny. Dlaczego Świadkowie Jehowy niechętnie spotykają się na rodzinnych herbatkach? Czy to wynika z ich wierzeń, czy też jest to bardziej skomplikowane? Przyjrzymy się scenom z życia rodzinnego, które pokazują, jak te relacje mogą być skomplikowane i napięte, szczególnie gdy w grę wchodzą różnice w przekonaniach.

Omówimy, jak publikacje Świadków Jehowy podchodzą do kwestii spotkań rodzinnych i świąt, w tym jakie rady dają narzeczonym w kwestii zapraszania gości na ślub. To, co może wydawać się zewnętrznie prostą decyzją, w rzeczywistości kryje za sobą głębokie ideologiczne rozterki.

Na koniec podzielimy się kilkoma strategiami, które mogą pomóc Wam w utrzymywaniu kontaktów z rodziną będącą Świadkami Jehowy, nawet w okresie świątecznym. Mimo że Świadkowie Jehowy nie obchodzą świąt, istnieją sposoby na to, by wspólnie spędzać czas, omijając przy tym religijne bariery.

Zachęcamy Was do dzielenia się w komentarzach własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat relacji z rodziną będącą Świadkami Jehowy. Czy udało Wam się znaleźć wspólny język? Jakie strategie okazały się skuteczne?

Subskrybujcie nasz kanał, by nie przegapić kolejnych odcinków, w których będziemy kontynuować tę fascynującą i ważną dyskusję. Czekamy na Wasze historie i do zobaczenia wkrótce!
** SŁUCHAJ PODCASTU ***
Jeżeli preferujesz słuchanie odcinków, możesz to zrobić tutaj (nie wszystkie odcinki są dostępne):
ANCHOR: https://anchor.fm/swiatusy
Google Podcasts: https://www.google.com/podcasts?feed=aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy80MGRkMTZiYy9wb2RjYXN0L3Jzcw==
Spotify: https://open.spotify.com/show/4r7h6SuRd3e9sQiOd5Lfhe
Wszystkie odcinki do słuchania w formie podcastu, dostępne dla patronów już wkrótce na Patronite Audio.

*** WSPIERAJ ŚWIATUSY ***
Nasza działalność jest możliwa, dzięki finansowemu wsparciu naszych widzów. Jeśli uważasz, że Światusy są potrzebne społecznie, rozważ wspieranie nas na:
Na Patronite https://patronite.pl/swiatusy
Przez PayPal (dowolna waluta): [email protected]
Przekazaniem darowizny przelewem w PLN: 14 1050 1937 1000 0090 4409 4671 – w tytule „DAROWIZNA”

*** BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO ***
Insta Sara: https://www.instagram.com/zywot_sary
Insta Edwin: https://www.instagram.com/zywot_edwina
Facebook Fanpage: https://www.facebook.com/swiatusy
Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/swiatusymemy
Zamknięta Grupa dla Patronów i wspierających naszą działalność: https://www.facebook.com/groups/swiatusypatronite
Zajrzyj na naszą stronę: https://swiatusy.pl

*** NASZA FIRMA I SKLEPY INTERNETOWE ***
Zajrzyj również do naszych sklepów internetowych
Drukarnia wielkoformatowa (naklejki, banery, plakaty, zdjęcia wielkoformatowe): https://premiumad.eu
Planery Suchościeralne: https://planeryscienne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *